خانه » معرفی کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست
معرفی کتاب

معرفی کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

معرفی کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست اثر کیم وو چونگ , مدیر و موسس شرکت دوو است . این کتاب مجموعه‌ای از یادداشت‌های کیم وو چونگ خطاب به کشورش است که پس از گردآوری به صورت یک کتاب در آمده است . این کتاب در کره تبدیل به پرفروش‌ترین کتاب شد و به دلیل پیام‌های جهانی‌اش یکی‌از موفق‌ترین کتاب‌های دنیا هم , لقب گرفته است .

کیم‌وو – چونگ بعداز جنگ کره , با دستان خالی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا را تاسیس کرد . کمپانی او با کشتی به چک‌اسلواکی اتومبیل صادر میکند , در ایرلند ویدیو تولید میکند و در «سیلیکون ولی» در کالیفرنیا مدیریت بخش طراحی ریز‌تراشه‌های کامپیوتر را به عهده داراست . دیگر محصولات کمپانی او مثل «پونتیاک لومان» لیفت تراک‌های «کاتر پیلار» و قطعات متعدد هواپیماهای «بوئینگ» و هم قطعات کامپیوتری «لیدینگ ادج» بازار آمریکا را احاطه نموده است .

پشت جلد کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست آمده است :

شما می بایست با کیم‌وو چونگ آشنا گردید , نه فقط به‌این دلیل که پسربچه فقیری بود که با تلاش و کوششی وصف‌ناپذیر , گروه صنعتی دوو را با بیش از ۲۵ میلیارد دلار فروش سالیانه تاسیس کرد و یا این که به‌این دلیل که رهبران جهان , نبوغ افسانه‌ای اورا در کار و تجارت ستوده‌اند ; شما می‌بایست با او آشنا گردید , زیرا سرگذشت او مجموعه‌ای از راهنمایی‌های خلاقانه و کاربردی در راه وصال به موفقیت در کار و زندگیست .

 

خلاصه کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

همان‌طور که اشاره شد , این کتاب مجموعه‌ای از یادداشت‌های کیم‌وو چونگ خطاب به مردم کشورش است . در مقدمه کتاب آمده است که : «کیم درین کتاب با احساسات فراوان از موفقیت‌هایش سخن میگوید : «من هیچ‌گاه مانند یک انسان دیوانه برای کسب درآمد ناچیز کار نکرده‌ام» ; وی از انجام کارهایی که دیگران آنها را غیرممکن می‌دانند لذت می برد . »

کتاب از ۴ قسمت و ۵۲ فصل تشکل شده‌است . هر فصل به طور خلاصه موضوعی را بررسی می نماید . ۴ قسمت اصلی این کتاب عبارت است از :

رویاپردازی
مدیریت
رویش کردن
رهبری

به عنوان مثال , فصل‌های قسمت اول کتاب که ۸ مورد است شامل این موردها می باشد : تاریخ متعلق به رویاپردازان است / فلسفه من در زندگی : چرا من از بدو به دنیا آمدن خوشبین بودم / چه گونه رویاهای خالق داشته باشیم / تفریح اینجانب فعالیت کردن است / دنیای بزرگی معطل توست / قسمت کمتر ایده پرداز / چه کسی نخبه را از خواب بیدار می‌کند؟ / سعادت حقیقی وواقعی چیست؟

چرا نام کتاب «سنگفرش هر خیابان از طلاست» انتخاب شده است؟

هر کجا میروم سریعاً متوجه میشوم چه‌طور می‌توان در آن جا تجارت را آغاز کرد , من روزی به شوخی گفتم همگی خیابان‌ها از طلا پوشیده شده‌اند پس خودم نیز به سراغ آن رفتم , ولی بخش اعظمی از مکان‌ها هم وجود دارند که با طلا جواهرات پوشانده نشده‌اند و تجارت و پول درآوردن در آن جا آسان نمیباشد و نیاز به کار سخت و طاقت‌فرسا دارد , اما من این موضوع را فقط جهت نشان دادن طرز تفکرم ابلاغ کردم .

کتاب را می‌توان یک کتاب انگیزشی – مدیریتی دانست که برای بسیاری از افراد می تواند کتاب جذابی باشد . راهکارهای مدیریتی نیز در این کتاب آورده شده‌است اما بحث اصلی کیم‌وو چونگ در‌این کتاب هدف دادن به جوانان است . کیم‌وو چونگ از جوانان کره و از جوانان سراسر عالم میخواهد که خودشان را باور داشته باشند و برای ترقی خودشان و کشورشان اهتمام ورزند .

کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست

این کتاب با مقدمه‌ای زا لوئیس کارار شروع می‌گردد

که به بحث در مورد کارهای کیم‌وو چونگ میپردازد . در همان صفحات اول کتاب , به تحسین کیم پرداختم و با خودم فکر می کردم که این آدم چقدر بزرگ و با عظمت است . هنگامی ماجرای کودکی بستنی قیفی را مطالعه می کنید و آن گاه در‌پی موفقیت‌های تعجب‌آور او‌را میخوانید شما نیز بوجود چنین آدمی افتخار می کنید . بستنی با کارهایی که انجام اعطا کرد اقتصاد کره را مجدد زنده کرد و نقش مهمی در بهبود موقعیت کره ایفا کرد .

کیم جوان ها هر کشوری را غنیمت آن مرزو بوم می داند و اعتقاد دارد جوان ها بایستی رویاپردازان بزرگی باشند و با تمام توان دشوار کوشش کنند . وی در کتابش می‌نویسد : «در کودکی چه بسا یک سکه نیز در جیبم کمبود البته رویاهای بزرگی در سرم بود . » به شخصه زمانی کتاب را تمام کردم , لذت بردم و زیاد خرسند شدم که متشخص و ذهن ها بستنی بیشتر آشنا شدم و به کلیه اشخاص علی الخصوص جوان ها نیز پیشنهاد می کنم این کتاب را مطالعه نمایند .

در اینجا ذکر یک نکته احتمال دارد لازم باشد . ممکن است در برخورد اول این کتاب هم تنها یک کتاب موفقیت‌گونه با حرف‌های انگیزشی باشد . حقیقت این است که در دنیای روز جاری کتاب‌های موفقیت و حرف‌های از این دست , اقتدار خویش را از دست داده‌اند . ولی نباید فراموش کنیم که‌این کتاب به وسیله چه کسی نوشته شده شده‌است . کیم‌وو چونگ کسی است که می گوید : تمامی خیابان‌ها از طلا پوشیده شده‌اند پس خودم نیز به سراغ آن رفتم . وی مرد کار است و با یک تاسیس یک کمپانی جهانی این موضوع را ثابت نموده است .

نوشته های مشابه

کتاب شغل مورد علاقه  اثر آلن دوباتن

مدیر جوان

معرفی کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد

مدیر جوان

کتاب تست مامان : آموزش نحوه صحبت با مشتری

مدیر جوان

نظر خود را منتشر کنید