کتاب های مدیریتی

دونالد ترامپ و راه های برنده شدن در زندگی!

کتاب چگونه در زندگی برنده گردید , نوشته ی دونالد ترامپ!

دونالد ترامپ , رئیس جمهور فعلی ایالات متحده آمریکا , یک کارآفرین و میلیاردر است که در کار املاک و ساختمان سازی فعالیت داشت . و اکنون در کتاب خویش یعنی چگونه در زندگی برنده شوید به صورت تماما آشکار از تجربه خودش صحبت می نماید . تجربه هایی که گاه می‌تواند غیرعادی باشند . ولی به اعتقاد وی چهت نیل به موفقیت بایستی از آنان به کارگیری نمائید . به همین خاطر عنوان فرعی کتاب آموزش های غیر رسمی برای موفقیت در زندگی و کسب و عمل میباشد .

در‌این کتاب دونالد ترامپ راجع به اصول و قواعد موفقیت خودش صحبت می نماید و کارهایی را که انجام داده است تا به جایگاه فعلی اش رسد را بازگو می نماید . متن کتاب بسیار ظریف و دور از هر نوع گزافه گویی است .

بسیاری از کارشناسان چه‌طور در معاش چیره گردید را شایسته ترین کتاب تالیف کننده می‌دانند .

رابرت کیوساکی در پیش گفتار کتاب در امر وی می گوید :

در زمان فعالیت , اورا در هم اکنون تفکر کردن دیده ام . افکارش را در قالب کلمات شنیده ام و بعد از آن , چشم ام که کلماتش به حقیقت می پیوندند . در اکثر مواقع , اذهان , عبارات و شغل های وی یکی می باشند . احتمالا این برهان رک بودن اوست . او رک است زیرا افکار , لغات و کارهایش یکپارچه , متجانس و هم سو می باشند .

در‌این کتاب دونالد ترامپ در زمینه‌ی اصول و قواعد موفقیت خویش سخن می نماید .

چه گونه در زندگی برنده شوید از دونالد ترامپ – خلاصه کتاب چگونه در زندگی برنده شوید

در رابطه کتاب چگونه در زندگی برنده شوید

این کتاب ممکن است با عقل جور در نیاید!! زیرا تماما شامل تجربه های شخصی ترامپ از دنیای کسب و کار زندگی خودش است . بعضی از نوشته های او در این کتاب میتواند برای شما دوچندان کارساز باشد و بعضا دیگر ممکن است حسابی تعجب شما را به دنبال داشته باشد .

چه طور در زندگی برنده شوید حقیقتا درباره‌ی همین موضوع است و از شما می‌خواهد فکر کنید . شما را به چالش دعوت می نماید تا هرکاری که لازم است انجام دهید تا در زندگی به موفقیت برسید . این کتاب شما‌را به سخت کوشی دعوت می نماید , به اندیشه و یادگیری دعوت می نماید و از شما میخواهد که معاش بهتری بسازید .

این کتاب شما‌را به سخت کوشی دعوت می نماید .

 

قسمت هایی از کتاب

در دوران دانشجویی , پدرم هر هفته برایم نقل قول های الهام بخش می فرستاد . بیشترشان درباره رهبری و قهرمان شدن در زندگی بودند . از آنان چیزهای زیادی یاد گرفتم و هنوز نیز لابه لای صحبت هایم گریزی می زنم به آن‌ها .

خویش بهترتان در واقع نقطه مقابل آن چیزی است که همیشه با آن راحت می‌باشید . یکی از علائم حیات , رشد است و برای زنده بودن باید نماد های رشد را داشته باشید .

در طول نوشتن این متن به خودم یادآوری می‌کنم که اگر شما دارید این کتاب را میخوانید , به احتمال زیاد آدمی هستید که قصد دارید هوش بالای تان و انگیزه های تان را به جهان اثبات نمایید . از شما می‌خواهم که از خودتان این سوال را بپرسید : دنبال چه هستید؟ هدف شما دقیقا چیست؟ انگیزه از ساختن پل چه فایده ای دارد وقتی که مطمئن نیستید می خواهید به آن طرف رودخانه برسید . ساختن هر پلی انگیزه خاصی دارد و مقاصد شما هم می بایست همان قدر خاص باشند .

دونالد ترامپ

اکثر وقت ها مردم فکر می کنند که دونالد ترامپ ذاتاً تاجر است

. شاید کلام شان هم تا حدودی درست باشد البته موفقیت یک مهارت اکستابی است که با انضباط و تمرکز به دست میاید .

پشت سرتان چه چیزهایی باقی نهاده اید؟ یعنی تجربیات و تحصیلات شما تا این مرحله از زندگی تان چه چیزهایی هستند؟ چه چیزی جلوی روی شماست؟ یعنی اهداف , برنامه ها و آرزوهای شما چیست؟ چه چیزی داخل شماست؟ یعنی آیا میتوانید موفق شوید؟ آیا همگی استعدادهایتان را شناخته اید؟ آیا میدانید که در آینده چه چیزی انتظارتان را می کشد؟ آیا می دانید که چه گونه رویاهایتان تبدیل می گردند به واقعیت؟ بیایید پذیرش کنیم که معاش مالامال است از معما و رمز و راز . این در مورد زندگی شما هم مصداق دارد و خب قضیه کم اهمیتی نیز نیست . پس خودتان را برای چیزی به‌این مهمی , ارزان نفروشید . امروز , فقط شروع کار است .

به جای‌اینکه سخن های تازه استخدام شده ها را گوش نمایید که بگویند در کار چقدر عالی و ماهر می‌باشند , بهتر است در عمل کار آنان‌را ارزیابی کنیم .

هر چقدر خوبید , باز نیز بهتر گردید .

می بایست مواظب باشید که مرا زیر سوال نبرید . زیرا اگر از نظر حرفه ای و شخصی , من‌را زیر سوال ببرید , آن وقت من نیز مشت های گره کرده ای برایتان مهیا کرده ام . دوست ندارم وحشتناک باشم البته بعضی اوقات می بایست برای دفاع مهیا بود .

اطلاعات کتاب
چگونه در زندگی برنده شوید
مولف : دونالد ترامپ
ترجمه : احمد افخمی – محمد حسین اسماعیل زاده
انتشارات : فرهنگ صبا
تعداد صفحات : ۱۹۰
قیمت چاپ اولیه : ۱۲۰۰۰ تومان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا