خبر های اقتصادیکسب و کار

سفته دیجیتال به زودی ارائه می شود

سفته دیجیتال به زودی ارائه می شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات , از راه‌اندازی سفته دیجیتال و ارائه‌ی وام ها الکترونیکی در دوران جهش دیجیتالی جهان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا خبر بخشید .

علی عبداللهی , رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی در جلسه‌ی کمیسیون عالی تنظیم ضوابط مرکز ملی فضای مجازی جهت فعال سازی سفته دیجیتال و ارائه‌ی تسهیلات الکترونیکی , به موقعیت دشوار دنیا به‌دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و ضرورت ارتقا خدمات‌رسانی الکترونیکی اشاره کرد و عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی به سمت کاهش مراجعات حضوری و تحقق دولت الکترونیک را مهم برشمرد .

به‌گفته‌ی مدیر مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و میزان دارایی و طبق مصوبه دولت و کمیته ملی مبارزه با کرونا , ارائه‌ی وام ها به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده درپی همه‌گیری ویروس کرونا در اولویت برنامه‌های شورای خوب فضای مجازی کشور است .

علی عبداللهی همینطور گزارشی در رابطه با روند و کارایی تخصیص سفته دیجیتال و در راستای آن ارائه‌ی وام ها در کمتر از ۲۴ ساعت در دست این جلسه قرار اعطا کرد . او در همین ارتباط به نیاز به احراز هویت برای ارائه‌ی وام ها به متقاضیان اشاره نمود , اما باتوجه‌به روند طولانی فرآیند مذکور در شرایط کنونی , ارائه‌ی سفته الکترونیکی را گزینه‌ی بهتری دانست .

عبداللهی بابیان این که سفته زیرمجموعه‌ی خزانه‌داری و همچنین دارنده حق تمبر سازمان امور مالیاتی است , تأکید کرد که انگیزه اول سفته‌ی الکترونیکی , ارائه‌ی وام ها به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از کرونا است و درنهایت دراختیار باقی متقاضیان نیز قرار میگیرد .

او همچنین افزود که درحال‌حاضر این خدمت‌رسانی دراختیار بانک ملی قرار دارد ; البته تنها متعلق به بانک ملی نیست . عبدالهی تصریح کرد که تمام بانک‌ها می‌توانند خواهش خود را به راءس فناوری داده ها و توسعه هوشمند ارسال کنند تا بعداز بررسی زیرساخت‌های فنی آن‌ها , مشتمل بر اتصال صحیح و چگونگی انجام روند تخصیص و ابطال ورژن الکترونیکی سفته , این سرویس در اختیارشان قرار گیرد .

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و بسط اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی , به موضوع احراز نام و نشان و امضای الکترونیکی این سفته دیجیتال اشاره نمود و افزود که‌این حساس , به تلاش دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات , وزارت ارتباطات و فناوری داده ها و وزارت صمت صورت گرفته است .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا