خبر های اقتصادی

موسسه جهانی مک‌کینزی کرونا را با جنگ جهانی قیاس می کند

ویروس کرونا 2 برابر یک جنگ جهانی سبب ضربه به اقتصاد جهانی شد

موسسه جهانی مک‌کینزی زیان وارد شده به اقتصاد جهان ناشی از کرونا را ۲ برابر جنگ جهانی اظهار کرد . و در ارزیابی های جدید خود که بر روی اقتصاد جهان انجام داده است اثراتی
موسسه جهانی مک‌کینزی زیان وارد شده به اقتصاد جهان ناشی از کرونا را ۲ برابر جنگ جهانی اظهار کرد . و در ارزیابی های جدید خود که بر روی اقتصاد جهان انجام داده است اثراتی که این ویروس بر رشد اقتصادی و کسب و کار های جهان گذاشته است را با اثراتی که جنگ جهانی برجای گذاشته است مقایسه کرده است.

*** موسسه جهانی مک‌کینزی

موسسه جهانی مک‌کینزی

 , مؤسسه جهانی مک‌کینزی در امر شرایط فعلی جهان , اظهار‌کرد :

اختلال به‌وجود آمده در چرخه ساخت جهان به علت پاندمی کرونا ۲ برابر یک پیکار جهانی نظامی فرضی به اقتصاد دنیا خسارت میزند , در گزارشی با عنوان ریسک , مقاومت و توازن دوباره در چرخه‌های بها جهانی , این شرکت تحلیلی و مشاور آمریکایی ریسک‌های متفاوت تعطیلی ۱۰۰ روزه ساخت را ارزیابی کرد , شوک اقتصادی در لحاظ گرفته شده در این گزارش پایین تأثیر طیف گسترده‌ای از رویدادهای احتمالی بررسی شد , از حمله ها سایبری و اختلافات تجاری گرفته تا درگیری نظامی و پاندمی هر برهان چند بار با شدت , زمان و ماهیت تأثیرگذاری مختلف در نظر دریافت شد .

*** خسارت کرونا به اقتصاد جهان

به نقل از خبرگزاری صنایع , در نهایت معلوم شد که خسارت ناشی از یک جنگ جهانی نظامی فرضی که در جهان شکل بگیرد حدود ۱۵ تریلیون دلار خواهد بود , در حالی که پاندمی کرونا که در حال حاضر تمام دنیا را درگیر کرده است دو برابر چنین جنگی خسارت خواهد داشت و حفره‌ای ۳۰ تریلیون دلاری در اقتصاد جهانی به جا خواهد گذاشت و طبق تحلیل موسسه جهانی مک‌کینزی اختلال بوجود آمده در زنجیره‌های ایجاد می تواند ۴۰ درصد از سود شرکت‌ها را از بین ببرد .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا