بی نام

موفقیت | لیستی از راهکار ها برای موفقیت در زندگی

Rate this post

فرقی نمی کند کجا معاش میکنید یا این که چندین سال دارید ; کسب موفقیت در معاش فعالیت ساده‌ای نمی باشد و نیازمند برنامه ریزی های حساب‌شده و مهارت‌‌های متعدد است .

صرف لحاظ از سن و شرایط اجتماعی , همه‌ میخواهیم پیروز شویم . با این حال هر‌کس توصیف مختلفی از موفقیت داراست . در صورتی‌که شغل جدیدی را آغاز کرده باشید , احتمال دارد موفقیت برای شما در محدوده‌ی هم‌کارانتان توصیف شود ; در شرایطی که شغلتان را از دست داده باشید , موفقیت برای شما در وهله‌ی اولیه جستن شغل مطلوب است ; چنانچه علم آموزی میکنید , احتمال دارد موفقیت برای شما زمان فارغ‌التحصیل شدن توصیف شود .

استاندارد و تعریفی کلی و فراگیر از پیروزی نیست . موفقیت برای هر شخص متعدد است ; هرکدام از ما موفقیت را در مسیری که هستیم توصیف میکنیم . گنج , اقتدار یا این که آوازه بعضی از مورد تکریم‌ترین گونه های موفقیت میباشند , ولی احتمال دارد برای شما مختلف باشد . مهمترین قدم برای غالب شدن , توصیف موفقیت از نگرش خودتان است . موفقیت اکثر وقت ها به سراغ کسانی میرود که درگیر انجام عمل و فعالیتی میباشند و فرصتی برای در انتظار ماندن برای آن را ندارند .

گذشته از هر چیزی , می بایست بدانید که هم‌اکنون در بخش اعظمی از مسائل برنده هستید . چنانچه فرض میکنید قبل از وصال به اهدافتان یک بازنده می‌باشید ; هیچ‌گاه به معنای حقیقی و واقعی برنده نخواهید شد . در صورتی این واقعیت را نپذیرید که در اکثری از مسائل برنده می باشید , هیچ‌گاه حس شعف حقیقی و واقعی را تجربه نخواهید کرد . هر چه در معاش به دست آورده‌اید , شناسایی فرمائید و از آن‌ لذت ببرید .

راه های موفقیت در زندگی

رضایت

از خودتان بپرسید :

بزرگ‌ترین دست‌آورد معاش اینجانب چیست؟
چه‌گونه در وصال به هدف ها پیشین چیره شده‌ام؟
چه کاری میتوانم انجام دهم تا موفقیت‌های بیشتری کسب کنم؟
در مراحل دستیابی به اهدافم چه چیز‌هایی درباره با خودم یاد گرفتم؟
یک مسئله‌ی دیگر درباره با موفقیت
موفقیت کم‌تر به انگیزه و بیشتر به مسیر ارتباط دارد ; به عبارت دیگر در‌حالتی که در مسیر وصال به اهدافتان لذت ببرید هیچ‌گاه شکست نخواهید خورد .

موفقیت برای شما چیست؟ چه‌گونه توصیف می‌شود؟

مهمترین نکته درباره ی موفقیت این است که در صورتی‌که شخصا آن را برای خودتان تعریف نکنید , شخص دیگری آن را برای شما گزینش و تعریف خواهد کرد .

موفقیت برای شما چه‌طور معنی می‌شود؟ ثروت؟ شهرت؟ زمان بیشتری در مسافرت گذراندن؟ مقام فعلی‌تان را در معاش صادقانه محاسبه نمایید . چه چیزی شمارا ذوق زده خواهد کرد؟ رغبت دارید زندگی‌تان چه طور بگذرد؟

انگیزه

جورج میزاروش , ویرایشگر و مؤسس تارنما successharbor میگوید : «زمانی که جوان‌تر بودم اعتقادوباور داشتم که پول بیشتر برابر است با شور بیشتر . روز جاری میدانم که داشتن پول کافی برای پرداخت هزینه‌ها زیاد حیاتی است ; ولی نکته اینجا است که پول بیشتر سبب ساز نشاط و شادی بیشتر نمی شود . برای اینجانب , پیروزی به معنای نشاط است . » شما می دانید چه چیزی خوشحالتان میکند و یک روز خوب برای شما چه گونه معنی میشود . از یک معاش خوب برای خودتان لیستی تهیه و تنظیم نمائید .

به سؤال‌های پایین درباره با موفقیت جواب دهید :
چه چیزی حقیقتا برای اینجانب حیاتی است؟
چه چیزی حقیقتا برای اینجانب اشتیاق‌آور است؟
دوست دارم بقیه افراد به چه شکل از اینجانب یاد کنند؟
سبک معاش ایده‌آل اینجانب چه‌طور است؟
یک روز بی‌نقص برای اینجانب به چه شکل است؟
اشخاص غالب چه طور موفقیت را تعریف میکنند :
مایا آنجلو : «موفقیت مشابه به خود شما است , مشابه به کاری که انجام می‌دهید و چگونگی انجام آن . . . »

سقراط : «از معاش پر مشغله‌ی بی‌نتیجه حذر نمایید . »

وارن بافت : «من موفقیت را با تعداد کسانی که به اینجانب عشق دارند اندازه می گیرم . »

کنفسیوس : «بیشترین افتخارات ما هیچ زمان شکست‌های ما نیستند ; البته با هر بار شکست خوردن ارتقا مییابند . »

توماس ادیسون : «۱ % موفقیت هدف و ۹۹ % آن طاقت فرسا سعی کردن است . »

استفان کووی در کتاب «۷ عادت اشخاص فراوان تأثیرگذار» می‌نویسد : «اگر به دقت درخصوص سخنی که در مراسم ترحیم شما می خواهید گفته شود تصور کنید , میتوانید تعریف ظریف خویش از موفقیت را بیابید . »

وینستون چرچیل : «موفقیت پایان فعالیت و باخت فاجعه نمی‌باشد . بلکه شهامتِ دنبال کردن است که قیمت دارد . »

جان پل دجوریا : «موفقیت میزان گنج و مقام شما نیست . موفقیت در‌این است که زمانی کسی به شما اعتنا نمی کند , وظیفه‌ی خودتان را به شایسته ترین صورت انجام می‌دهید . »

درباره با موفقیت اطلاعات کسب نمائید

چه‌طور اشخاص پیشین از شما پیروز شده‌اند؟ زمانی که به اشخاص پیروز نگاه می کنید نپرسید : چرا آنها برنده می‌باشند و اینجانب نیستم؟ بلکه خوب تر است بگویید : در‌صورتی‌که آنان پیروز شدند پس اینجانب نیز میتوانم برنده باشم .

شما میتوانید از چند رویه از اشخاص پیروز بیاموزید :
راجع به اشخاص پیروز کتاب بخوانید . در‌حالتی که میخواهید کسب‌و‌کار جدیدی راه اندازی فرمایید در رابطه با کسانی که در قبل با موفقیت این فعالیت را آغاز کرده‌اند داده ها کسب فرمایید . چنانچه عشق و علاقه دارید دکتر معالج گردید , کتاب‌هایی بخوانید که متوجه گردید به چه مهارت‌هایی نیاز دارید تا به دانشکده‌ی طبابت وارد گردید .
در سمینار‌هایی که به علاقه‌ی شما ربط دارند شرکت فرمائید .
با کسانی که نحوه اندیشه مشابه دارا هستند , رابطه برقرار فرمائید . به‌عنوان نمونه در شرایطی‌که هدفتان کاهش وزن است , گروه‌هایی برای آن وجود دارا هستند ; در حالتی که هدفتان فرا گرفتن یک لهجه برنامه‌نویسی است هم گروه‌هایی درباره با آن یافت میشود .
تیم

موفقیت مستلزم برنامه‌ریزی است

کالین پاول : «هیچ معمایی درخصوص موفقیت نیست , موفقیت نتیجه‌ی آمادگی , طاقت فرسا سعی کردن و فراگرفتن از شکست‌ها است . »

موفقیت یک حادثه نیست . کسانی که برنامه‌ریزی می کنند برنده می گردند . با بررسی اشخاص برنده متوجه می‌شویم که همواره برنامه‌ای برای موفقیت داشته‌اند , آنها میدانند چه چیزی میخواهند , اینک در چه جایگاهی قرار دارا‌هستند و به چه مراحلی برای رسیدن به موفقیت نیاز دارند .

بسیار حیاتی است که برنامه‌ای مطابق با ویژگی‌های خودتان تهیه و تنظیم نمائید . مثلا , در شرایطی‌که شخص فراموش‌کاری می‌باشید , در برنامه‌ی خودتان یادآوری‌هایی برای انجام فعالیت‌ها قرار دهید . در شرایطی که به تشویق نیاز دارید , گروه‌های حمایتی ساخت فرمائید تا به موفقیت شما یاری نمایند .

شما اختصاصی میباشید ; برنامه‌ای تنظیم فرمایید که به شایسته ترین صورت با خصوصیات و ویژگی‌های فردی‌تان سازگار باشد .
واقع بینانه هدف‌گذاری فرمائید
والت دیزنی : «برای آغاز بایستی حرف زدن را کنار بگذارید و فعالیت فرمایید . »

هدف‌ها به عوارض زیادی اهمیت دارا هستند :
هدف ها به شما کمک می کنند محدوده‌ی خواسته‌‌هایتان را مشخص و معلوم نمایید .
هدف ها جهت‌ و گرایش را معین می‌نمایند .
هدف ها سبب میگردند خودتان را بیش‌تر از حد و مرز توانایی‌هایتان تشویق و به جلو جهت دهی نمایید .

درباره با هدف ها غیر واقع بینانه چطور؟ یکی عوارض ناکامی , هدف‌گذاری غیر واقع بینانه است . گزینش انگیزه درآمدی ۱۰۰ هزار دلار بسیار خوب به نظر میرسد ; ولی در صورتی اکنون صرفا ۴۰ دلار در سال درآمد دارد نباید انگیزه درآمد ۱ میلیون دلار را برای ۶ ماه آتی تعیین فرمایید ; چون رخ نخواهد داد و در نهایت سرکوب و ناامید خواهید شد .

خودتان را با ذهن ها بزرگ و غیر واقع بینانه سر‌در‌گم نکنید . بزرگ اندیشه کردن عالی است ; ولی بایستی کم‌کم دست به عمل گردید . در‌حالتی که میخواهید به گویش اسپانیایی اشراف بدون نقص داشته باشید , پس از فراگرفتن درس اولیه نمی‌توانید به تسلط دلخواهتان در مکالمه برسید ; بلکه نخست می بایست لغت ها را بیاموزید و آن‌گاه می توانید با نهادن کلمه ها در کنار هم لغت ها را بسازید . وسیع تصور کنید ; ولی اهدافی را برای خودتان قرار دهید که قابل دسترسی باشند .

جسارت داشته باشید تا پیروز گردید
اشخاص پیروز نترس می‌باشند . او‌لین کتاب پزشک معالج زوس , ۲۷ بار به وسیله ناشران گوناگون رد شد . در شرایطی که میخواهید پیروز گردید می بایست نسبت به پذیرفته نشدن بی باک و با‌شهامت باشید .

اعتماد‌به‌نفستان را با موارد ذیل بالا ببرید :
حساسیتتان را نسبت به پذیرفته نشدن کاهش دهید . اشخاص غالب از به عبارتی در آغاز سعی کرده‌اند که رد شدن ایده‌هایشان را پذیرش کنند .
چهره ای پیروز از خودتان تصور کنید .
به خودتان بگویید تو پیروز خواهی شد . ادعا‌های مثبت برای ارتقا اعتمادبه‌نفس مؤثر میباشند .
صدای نکوهشگر درونتان را نپذیرید . شما از نگوهشگر درونتان انتقاد‌های تند و خشنی اخذ می کنید ; آنان را رد نمائید .
موفقیت را تصور کنید
ناپلئون هیل : «چیزی که ذهن میتواند تصور و یقین نماید , قادر است تحقق بیابد . »

در صورتی میخواهید پیروز گردید , بایستی بتوانید موفقیت را فکر کنید . اما دربین تصور کردن و رؤیا‌پردازی تفاوت بزرگی موجود هست . تصور کردن ابزاری است که به موفقیت یاری می نماید ; ولی رؤیا‌پردازی روزمره شمارا به موفقیت نزدیک نخواهد کرد . خیال‌پردازی بی‌اختیار است ; ولی تصور کردن مدبرانه است .

ممکن است درباره با ثروتمند بودن خیال‌پردازی فرمایید , ولی متأسفانه به شما کمکی برای پیروز شدن نخواهد کرد . خیال‌پردازی با حقیقت ارتباطی ندارد و هم‌چنین هدفمند نیست . در واقع خیال پردازی غذای بی‌ارزشی برای روح است .

تصور کردن , مؤثر و هدفمند و ترغیب‌کننده است . در واقع شما ارتباطی حقیقی و واقعی با اهدافتان برقرار میکنید . تصور کردن , ما‌را به اهدافمان نزدیک می‌نماید ; در مقابل , رؤیا‌پردازی برای وقتی است که تلاش می کنید از مسئله‌ای فرارو گریز کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا