بی نام

چه‌گونه بهتر شویم؟

Rate this post

همیشه در هر شخصی مسئله‌ای موجود هست که میتواند آن را بهبود دهد تا یک قدم به تکامل نزدیک‌تر شود . پس در مسیر معاش هیچ حدی نیست و می‌توان تا بی‌نهایت جلو رفت . هر هنگامی که حس ترقی و پرورش داشتید , مطمئن باشید این توان در شما موجود هست که از این خوب تر نیز باشید ; ولی چه طور می‌توان خوب تر شد؟

به کتاب تلاوت روزمره عادت فرمائید
هر چقدر کتاب بیشتری بخوانید , علم تان فراتر خواهد رفت ; البته عادت مطالعه را با قرائت چه کتاب‌هایی در خویش ساخت کنیم؟ ابتدا به سراغ کتاب‌هایی بروید که شیوه پرورش و ترقی را به شما نشان میدهد . پیشنهاد می کنیم کتاب‌هایی در رابطه ثروتمند شدن , طرح ریزی و بهبود شغل های روزمره و …

لهجه جدیدی یاد بگیرید
در پی فراگرفتن زبانی نو باشید تا با فرهنگی متعدد آشنا گردید . با این عمل ذهنتان گشوده میگردد و تجربه‌ای خوب خواهید داشت . پس زبانی نو یاد بگیرید و به مهارت‌های خویش بیش تر فرمائید . توصیه میگردد زبان‌های انگلیسی , آلمانی , فرانسوی و دیگر زبان‌هایی که به آن عشق و علاقه دارید را یاد بگیرید .

سرگرمی جدیدی برای خویش داشته باشید
بایستی سرگرمی نو و متمایز نظیر صخره نوردی , قایقرانی , گلف , اسکیت روی یخ و … برای خویش در لحاظ بگیرید . گهگاه خوبتر است سرگرمی‌تان محدود به ورزش نباشد و بیشتر جنبه‌ی تفریحی داشته باشد . توصیه میکنیم در عصر سفال گری , آشپزی‌های امروزی , طراحی وب و … کمپانی نمایید . با یاد گرفتن سرگرمی‌های تازه ذهنتان گشوده شده و می توانید استعدادهای نو خویش را شکوفا نمائید .

در دوره‌های آموزشی حاضر گردید
برای یاد گرفتن مهارت‌های نو در دوره‌های آموزشی کمپانی نمایید . گهگاه کمپانی در سمینارها و کارگاه‌های آموزشی کافی است و نیاز نیست حتماً در دوره‌ای طولانی برهه زمانی کمپانی نمائید . با کمپانی در دوره‌های آموزشی به ایده‌های جدیدی میرسید که قبلاً توجهی به آن ها نداشته‌اید .

در فضایی الهام بخش معاش نمائید
محیط معاش شما روی خلق و خوی و خو و رفتارهایتان تأثیر میگذارد . در شرایطی‌که در محیطی خسته کننده معاش می کنید , با تولید تغییراتی می توانید آن را به دلخواه خویش در آورید . بایستی در محیطی باشید که در آن اشتیاق زیاد برای شکوفایی استعدادها و انگیزه‌های متعدد موجود هست .

بر ترس‌هایتان غلبه نمایید
در معاش با ترس‌هایی زیرا هراس از سخنرانی , واهمه از ریسک کردن , خوف از عدم قطعیت و … رو به رو می‌شویم که منجر میگردد از پرورش و ترقی بدور بمانیم . کافی است بینش خویش را نسبت به ترس‌هایی که در وجود خویش حس می کنیم تغییر و تحول دهیم تا به ترقی و رویش برسیم . پس در صورتی‌که از چیزی میترسید روی آن بخش از وجود اتومات فرمایید تا قابلیت و امکان ترقی برایتان مهیا شود .

مهارت‌های خویش را شناسایی کرده و رویش دهید
می بایست بدانید علم و مهارت‌هایتان در چه سطحی جای‌دارد . مثلاً چنانچه مولف می باشید بایستی مهارت‌های نوشتن را در خویش بهبود دهید , در صورتیکه سخنران می باشید مهارت سخن کردن را در خویش پرورش بدهید . بایستی سعی نمائید هر روز مهارت‌های رابطه اجتماعی خویش را خوب تر فرمائید و در جهت گسترش آنها قدم بردارید .

با دوستان عزیز خویش رقابت نمایید
دوست خویش را در موضوع کاهش وزن , ورزش و مساله مالی به معضل بکشید و در این باره با وی وارد رقابت گردید . قطعاً نیز شما و نیز دوستتان در این باره به ترقی بیشتری خواهد رسید .

نقاط روشن دل زندگی‌تان را شناسایی نمائید
یافت کردن نقاط روشن دل سبب رویش و ترقی ما می گردد . تمرین مطلوب برای یافتن نقاط روشن دل شناسایی اشخاص و اتفاقاتی است که طی روز ما‌را تحریک میکند ; مواقعی که سبب ساز می شود احساسات عجیبی داشته باشید یا این که پایین تأثیر قرار گیرید . با این فعالیت نکات جالبی را در خویش پیدا میکنید .

در پی نتیجه ها شغل های خویش باشید
مدام در مسیر ترقی نقاط کوری موجود است که ما از آن ها دوری میکنیم . پس نیاز است در رابطه امور و رفتارهای خویش از بقیه افراد برخورد بگیریم . خانواده , عزیزان و اطرافیانمان به ما بازخوردهای خیر و خوبی می دهند چون ذهنیتی از شما ندارند و میتوانند نقدهای نیکی از شما داشته باشند .

برنامه‌ای برای شغل های خویش داشته باشید و مطابق با آن جلو روید
فهرستی از کارهایی که بایستی انجام دهید بنویسید و روز خویش را با آن آغاز نمائید . این فعالیت منجر بالا بردن تمرکز شما می شود . درصورتی که توجه نمایید روزی که با برنامه جلو میروید , بهره‌وری‌تان نسبت به هنگامی که سوای برنامه می باشید فراتر خواهد بود . پس برنامه‌های روزانه خویش را روی صفحه بنویسید و این یادداشت را روی میز یا این که کامپیوتر خویش بچسبانید .

از اشخاص برنده درس بگیرید
از افرادی که برایتان تحسین برانگیز می‌باشند , عبرت بگیرید . آنها معمولاً خصوصیاتی دارا هستند که برای ترقی و موفقیت به آنها نیاز دارید . می خواهید کدام یک از ویژگی‌های آن ها را داشته باشید؟ چطور می توانید به‌این ویژگی‌ها دست یابید؟

عادت‌های بد را ترک فرمایید
فکر می کنید عادت بدی در شما موجود هست که می بایست آن را کنار بگذارید؟ هر عادت بدی که دارید , برای ترک آن عملکرد فرمایید تا کمکی به موفقیت خویش نمائید .

عادت‌های جدیدی در خویش بوجود آورید
پیشنهاد میکنیم عادت‌های خیر زیرا کتاب قرائت , مدیتیشن , سحرخیزی و … را در خویش ساخت فرمائید . عادت‌هایی را در خویش ساخت نمائید که به ترقی و شعف شما یاری می کند .

از اشخاص سمی و منفی نگر بدور گردید
جیم ران ( Jim Rohn ) میگوید : “ رفتارهای شما از تیم اخلاق و رفتار ۵ نفری نتیجه ها می شود که بیشتر با آن ها ارتباط دارید . ” در هر جایی اشخاص منفی نگر خواهند بود البته این شما می باشید که بایستی از آن ها پرهیز کنید و اذن ندهید تأثیر منفی روی رفتار و خو و رفتارهایتان بگذارند .

از شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی مسافت بگیرید
گشت زدن در شبکه های عمومی صرفا وقت شما‌را هدر میدهد . می توانید این زمان را به انجام شغل های دیگری اختصاص دهید . سفارش میکنیم نیمی از روز دست به تلفن همراه خویش نزنید تا متوجه گردید این عمل چقدر در منفعت وری شما مؤثر است . پس با به کارگیری صحیح از موبایل خویش , زمان بیشتری برای انجام دیگر شغل های مثبت و کارآمد خواهید داشت .

بازی‌های استراتژیک انجام دهید
بازی‌های استراتژیک همانند شطرنج به شما امداد می‌نماید تا قوای ذهنی‌تان را تقویت فرمائید . ولی این بازی‌ها علاوه بر تقویت اقتدار هوش ساعت ها خوشایندی را برایتان رقم میزند .

تلویزیون بازدید نکنید
تماشای برنامه‌ها و تبلیغات تلویزیونی سبب ساز می شود تا هوشیاری‌تان تحت بیاید . می توانید زمان تماشای تلویزیون را به شغل های موردعلاقه خویش , وقت گذرانی با دوستان خوب و انجام ورزش اختصاص دهید .

در طی ۳۰ روز به یک کدام از هدف ها خویش برسید
هدفی برای خویش گزینش نمایید و در همت باشید تا در حین ۳۰ روز به آن برسید . این انگیزه میتواند کاری باشد که مدام می‌خواستید انجام دهید و چیره نشده‌اید . پس ۳۰ روز زمان دارید تا آن عادت را در خویش تولید نمائید و خویش را به معضل بکشید . در پایان زمان مقرر عملکرد خویش را آنالیز کرده و میزان دست یابی به انگیزه را بسنجید .

مراقبه فرمائید
انجام تمرینات مدیتیشن سبب ساز دست یابی به وقار می‌گردد . در‌حالتی که قبلی از خواب مراقبه نمایید , خواب راحت‌تر و کوتاه‌تری خواهید داشت .

سخن زدن در توده را یاد بگیرید
خوف از سخنرانی در عده , شایع‌ترین جور خوف در سراسر دنیاست . با تقویت مهارت کلام زدن در عده میتوانید در ارتباطات به موفقیت بیشتری برسید . پس همت فرمایید مهارت سخنرانی و رابطه در توده را یاد بگیرید و از آن سود ببرید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا