کتاب های مدیریتی

چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند ؟

معرفی کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند؟

در‌این مقاله قصد داریم کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند اثر جدید کیوساکی را  به شما معرفی کنیم . کتابی که در رابطه با قدرت آموزش مالی واقعی در کسب ثروت است .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند به نحوی نسخه کامل‌تر و پیشرفته‌تر کتاب پدر سرمایه دار , پدر بی‌پول است و در‌صورتی‌که شما با مفاهیم آن کتاب آشنا باشید با ذهنیت بهتری می توانید این کتاب را بخوانید . رابرت کیوساکی در پیش‌گفتار کتاب دراین باره چنین می گوید :

این کتاب , ورژن پیشرفته‌ی کتاب پدر پولدار – پدر بی‌پول است

. در صورتیکه کتاب پدر پولدار – پدر بی‌پول را نخوانده‌اید , سفارش میکنم که ابتدا آن را بخوانید و آن‌گاه سراغ این کتاب بیایید . این کتاب مخصوص دانشجو ها ارشد شرکت پدر پولدار است , همان‌هایی که تا قبل از این با اصول و درس‌های آن کتاب آشنا شده‌اند . درست نظیر همه کتاب‌های شرکت پدر پولدار , نهایت سعی‌ام را کرده‌ام تا مطالب را ساده‌تر و راحت‌تر بگویم . این کتاب بسیار آسوده است ولی کارهایی که ثروتمندان انجام می‌دهند راحت نیست . ( چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند – ورقه ۳۷ )

ولی واجب است اینجا به یک نکته اشاره کنیم . بیشتر مفاهیم کتاب پدر پولدار , پدر بی‌پول درین کتاب به صورت خلاصه دوباره بیان شده شده‌است و این طور نیست که اگر شما آن کتاب را نخوانده باشید , هیچکدام از مفاهیم این کتاب را متوجه نشوید . ولی بهتر است با ذهینت و الگوهای فکری پدر پولدار هم آشنا باشید .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر میشوند توضیح میدهد که یادگرفتن مالی واقعی چه می‌باشد و چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند – فرق بین قشر ثروتمند , قشر متوسط و فقیر در چگونگیِ یادگرفتن است ; اما متاسفانه , نه آن آموزشی که در مدارس جریان دارد .

پشت جلد کتاب آمده است :

رابرت کیوساکی بیست سال پیش , کتاب «پدر سرمایه دار , بابا بی‌پول» برگزیدگان کتاب در موضوع مالی را برای همگی دوران‌ها نوشت . آن کتاب , روش تاءمل و روش معاش میلیون‌ها نفر را به معضل کشید و تغییر‌و تحول اعطا کرد . رابرت با داشتن چشم‌اندازهای مالی و سرمایه‌گذاری , که غالبا خلاف با عقاید همگانی و عرفی است برای سخنرانی‌های بی واسطه , بی‌پرده و الهام عفو وبخشش , شهرتی بین‌المللی کسب کرده و تبدیل به چهره یی مطرح درخصوص یادگرفتن مالی شده‌است .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند در باب فراگیری مالی حقیقی است نه در امر قصه‌ی قدیمی : «به مدرسه برو , شغلی پیدا کن , سخت کار کن , پس‌انداز کن , خانه بخر , بدهی‌هایت را تسویه کن و در بازار بورس سرمایه‌گذاری بلندمدت کن . »

[ لینک : کتاب رهبری – درس هایی که از زندگی و سال های حضورم در منچستر یونایتد آموختم نوشته سر الکس فرگوسن ]

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می گردند

محتوای کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند

حتما شما نیز این زمینه را شنیده‌اید که برای کمک به مردمان می‌توان به دو صورت کردار کرد . می‌توان به آن ها ماهی داد و یا این که می‌توان به آنان ماهی‌گیری یاد داد . این کتاب برای دسته‌ی دوم درج شده شده‌است . یعنی شما اگر فراگیری ماهی‌گیری به مردمان را قبول دارید , کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند برای شماست و از خواندن آن لذت می برید . کیوساکی در این ضوابط کسب و کار را فراگیری می‌دهد . یا این که به عبارت دیگر می‌توان گفت قوانین پول را یاد میدهد . این که پول چطور می‌تواند برای شما کار نماید .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند

این کتاب در چهار فصل درج شده شده‌است :

چرا ثروتمندان ثروتمندتر می گردند
یادگرفتن مالی چه چیزی نیست
یادگرفتن مالی واقعی چیست؟
اقتصاد بی‌روح و ناخوشایند
کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند و کتاب پدر پولدار , پدر بی‌پول بر این اساس نوشته شده شده‌است که مکتب و سیستم آموزش و رویش , دانش‌آموزان را برای معاش در آتی فراهم نمی کند . آموزش‌های مکتب بسیار قدیمی است و کسی با استفاده از آن ها نمی‌تواند در دنیای روز جاری که با‌گاز در حال تغییر و تحول است , زندگی سطح بالایی داشته باشد . و مهم‌تر از این مساله , این کتاب‌ها اشاره می‌نمایند که مکتب هیچ آموزشی در زمینه مالی ندارند . کارایی رابرت کیوساکی پر کردن این خلا است .

در صفحه های ابتدایی کتاب آمده است :

مدرسه در رابطه با پول چه آموزش‌هایی به شما داده است؟

جواب اکثریت افراد به‌این سوال این است : «آموزش چندانی نداده . » اگرهم چیزی یاد گرفته باشند به‌این صورت بودن است : «به مکتب برو , شغلی پیدا کن , پس‌انداز کن , منزل بخر , بدهی‌هایت را صاف کن و در بازار بورس , سرمایه‌گذاری بلندمدت بکن . » ممکن است این موردها در عصر صنعت , توصیه‌های مضاعف نیکی بوده باشند البته در عصر داده ها , توصیه‌هایی کهنه و منسوخ می‌باشند . ( چرا ثروتمندان ثروتمندتر میشوند – کاغذ ۱۴ )

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا