خانه » نقاط ضعف
زندگی

نقاط ضعف

نقاط ضعف . تمامی ما آدم هستیم و دارنده نقطه ضعف و قوت های زیاد . با این وجود , اکثر زمان ها سعی میکنیم که تنها ویژگی‌های مثبت را بشناسیم و ارتقا دهیم و چه بسا برخی اوقات یکدیگر و خودمان را گول بزنیم که شکست‌ناپذیر هستیم و بضاعت و توان انجام هر کاری را داریم .

خصوصیاتی از قبیل پشتکار , شجاعت , انعطاف‌پذیری و کارکشته بودن مدام قابل تحسین می باشند . با این وجود , اصلی است به یاد داشته باشیم که کلیه ما دارنده محدودیت‌هایی هم هستیم . و در حالتی‌که این نقاط ضعف را نشناسیم و بررسی نکنیم , به اختلال برخواهیم خورد .

می بایست کارشناس خودتان باشید
کارشناس خویش بودن بدان مضمون‌ است که میدانید چه کسی می‌باشید . بر اخلاقیات , روحیات شخصی و اجتماعی , واکنش‌ها در طول نشاط یا این که غم , میزان پشتکار و عزم خویش تماما تسلط دارید .

خودتان را بشناسید ; علاوه بر نقاط قوت , از نقاط ضعف خویش هم خبر داشته باشید . ممکن است تصور کنید که هیچ ضعف چشمگیری ندارید . ولی در واقع همگی ما ادله بیرونی یا این که ویژگی‌های شخصی داریم که می توانند به تلاش‌های ما زخم برسانند , چه در شغل , چه معاش خانوادگی , و یا این که دیگر زمینه‌ها .

با بررسی ظریف اقدامات , نظارت همت , نتیجه ها , نقد ها و بازخوردی که از بقیه افراد اخذ می کنید , مشورت و یک‌سری شیوه دیگر , میتوانید کشف نمایید که‌این نقاط ضعف کدم‌اند و آن‌ها‌را برطرف نمایید .

البته در‌حالتی که شما کارشناس خویش نباشید و یا این که ابدا ندانید این نقاط ضعف وجود دارا‌هستند , در واقع مسئولیت رسیدگی به خودتان را به دیگرافراد سپرده‌اید .

اعتنا نمائید که‌این دسته تنزل و امتیاز منفی است که قادر است آوازه شمارا تیره نماید , تاثیری استوار بر روی سوابق کاری شما داشته باشد یا این که به صورت مستمر بر یک ارتباط نزدیک تأثیر بگذارد ; مسلما این چیزی نیست که باب میل شما باشد .

روی نقاط ضعف تان فعالیت نکنید!
در سمیناری با زمینه سازمان عالم , جان مکسول , ( مولف کتاب ۲۱ ضابطه غیرقابل انکار رهبری ) در رابطه نقاط ضعف و قوت و چگونگی برخورد با آن سخن کرد . وی خاطرنشان کرد که روی نقاط ضعفتان عمل نکنید . در صدر به لحاظ میرسد که‌این گزاره نادرست است!

مکسول نمونه‌هایی از اشخاصی را که به مراد بهبود نقاط ضعف خویش مثل مهارت‌های فی مابین شخصی زیربنایی و گرایش بیش تر از حد به هیجان‌زدگی , به صورت خستگی‌ناپذیری فعالیت کرده‌اند اشاره نمود .

وی اذعان کرد شما می توانید تمام وقت خویش را صرف این نمائید که چطور نقاط ضعفتان را برطرف فرمائید , ولی در‌این‌حالت‌ , تنها یک میزان مهارت کسب خواهید کرد

. توصیه ماکسول این بود که کارایی فرمایید ضعف‌های خویش را جبران نمایید , بعد روی نقاط قوت خویش تمرکز نمایید . بدانید که همگی ما خصوصیت و روحیات خاصی داریم که در آن ضعیف هستیم .

البته چه‌طور بدین نقطه ضعف هایمان نزدیک شویم؟
در‌صورتی‌که شما برای بهبود آن به صورت فعال عمل نمیکنید , چه‌گونه آنان را رفع می‌کنید؟

برای رفع بزرگ‌ترین ضعف خویش , بایستی معاش , کسب‌وکار و گردش فعالیت خویش را طوری پباده سازی فرمایید که به‌تدریج ضعف‌ها را از فی مابین ببرید . یک چاره کارآمد این است که اطرافتان را با افرادی که در نقاط ضعف شما توانا میباشند لبریز نمائید .

با رابطه و تعامل بسیار با این اشخاص , میتوانید یک تغییر‌و تحول پر سرعت در کیفیت معاش و نتیجه ها خویش ساخت نمائید . نه‌تنها نقطه ضعف خویش را پوشش می‌دهید , بلکه در موقعیتی قرار می گیرید که بتوانید نقاط قوت خویش را به شکوفایی برسانید و حس فرمایید که حقیقتا آنها به شما امداد مینمایند , چیزی که همگی ما توقع آن را داریم .

به این ترتیب , شما با دیگر افراد عمل میکنید تا چیز شگفت‌انگیزی حادثه بیافتد , خواه با سهیم معاش اتوماتیک می کنید تا رابطه‌تان را خوب تر نمایید یا این که تیمی را استخدام نمائید که ضعف‌های منطقه کاری شمارا از میان ببرند و به رویش کمپانی شما امداد نمایند و مأموریت خویش را خوبتر از گذشته انجام دهید . فعالیت با دیگر افراد قادر است به طریق باورنکردنی به تقویت شما یاری دهد .

در شرایطی‌که می خواهید معاش خویش را خوبتر نمائید پی بردن بزرگ‌ترین ضعفتان اصلی است . از این که بخواهید خودتان را واکاوی فرمائید نگران نباشید . در حالتی‌که تا به امروز متوجه آن نشده‌اید , خیلی زود مبادرت به بررسی بعد ها شخصی و اجتماعی خویش نمایید تا دست اندرکاران یا این که ویژگی‌هایی که سبب ساز به ضعف و عدم سود مناسب در فعالیت یا این که معاش شخصی‌تان می شوند را بیابید . فراموش نکنید که هر انسانی دست‌کم یک نقطه ضعف داراست .

چنانچه که ما از استعدادهای خویش تا حد قابلیت و امکان به کار گیری کنیم , احتمال موفقیت خویش در معاش را ارتقاء می‌دهیم . همینطور مشکلات کمتری را تحمل می‌کنیم در حالتی که ضعفهای خودمان را بشناسیم و آن ها را طوری مدیر کنیم تا مشکلی در شغل های ما تولید نکنند .

نوشته های مشابه

مثبت فکر کنیم

مدیر جوان

۱۰ نکته برای رسیدن به خواسته ها در زندگی

مدیر جوان

چه گونه می‌توان ذهنی خلق کننده داشت

مدیر جوان

نظر خود را منتشر کنید