کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند
خانه » چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند ؟
معرفی کتاب

چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند ؟

معرفی کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند؟

در‌این مقاله قصد داریم کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند اثر جدید کیوساکی را  به شما معرفی کنیم . کتابی که در رابطه با قدرت آموزش مالی واقعی در کسب ثروت است .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند به نحوی نسخه کامل‌تر و پیشرفته‌تر کتاب پدر سرمایه دار , پدر بی‌پول است و در‌صورتی‌که شما با مفاهیم آن کتاب آشنا باشید با ذهنیت بهتری می توانید این کتاب را بخوانید . رابرت کیوساکی در پیش‌گفتار کتاب دراین باره چنین می گوید :

این کتاب , ورژن پیشرفته‌ی کتاب پدر پولدار – پدر بی‌پول است

. در صورتیکه کتاب پدر پولدار – پدر بی‌پول را نخوانده‌اید , سفارش میکنم که ابتدا آن را بخوانید و آن‌گاه سراغ این کتاب بیایید . این کتاب مخصوص دانشجو ها ارشد شرکت پدر پولدار است , همان‌هایی که تا قبل از این با اصول و درس‌های آن کتاب آشنا شده‌اند . درست نظیر همه کتاب‌های شرکت پدر پولدار , نهایت سعی‌ام را کرده‌ام تا مطالب را ساده‌تر و راحت‌تر بگویم . این کتاب بسیار آسوده است ولی کارهایی که ثروتمندان انجام می‌دهند راحت نیست . ( چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند – ورقه ۳۷ )

ولی واجب است اینجا به یک نکته اشاره کنیم . بیشتر مفاهیم کتاب پدر پولدار , پدر بی‌پول درین کتاب به صورت خلاصه دوباره بیان شده شده‌است و این طور نیست که اگر شما آن کتاب را نخوانده باشید , هیچکدام از مفاهیم این کتاب را متوجه نشوید . ولی بهتر است با ذهینت و الگوهای فکری پدر پولدار هم آشنا باشید .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر میشوند توضیح میدهد که یادگرفتن مالی واقعی چه می‌باشد و چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند – فرق بین قشر ثروتمند , قشر متوسط و فقیر در چگونگیِ یادگرفتن است ; اما متاسفانه , نه آن آموزشی که در مدارس جریان دارد .

پشت جلد کتاب آمده است :

رابرت کیوساکی بیست سال پیش , کتاب «پدر سرمایه دار , بابا بی‌پول» برگزیدگان کتاب در موضوع مالی را برای همگی دوران‌ها نوشت . آن کتاب , روش تاءمل و روش معاش میلیون‌ها نفر را به معضل کشید و تغییر‌و تحول اعطا کرد . رابرت با داشتن چشم‌اندازهای مالی و سرمایه‌گذاری , که غالبا خلاف با عقاید همگانی و عرفی است برای سخنرانی‌های بی واسطه , بی‌پرده و الهام عفو وبخشش , شهرتی بین‌المللی کسب کرده و تبدیل به چهره یی مطرح درخصوص یادگرفتن مالی شده‌است .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند در باب فراگیری مالی حقیقی است نه در امر قصه‌ی قدیمی : «به مدرسه برو , شغلی پیدا کن , سخت کار کن , پس‌انداز کن , خانه بخر , بدهی‌هایت را تسویه کن و در بازار بورس سرمایه‌گذاری بلندمدت کن . »

[ لینک : کتاب رهبری – درس هایی که از زندگی و سال های حضورم در منچستر یونایتد آموختم نوشته سر الکس فرگوسن ]

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می گردند

محتوای کتاب چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند

حتما شما نیز این زمینه را شنیده‌اید که برای کمک به مردمان می‌توان به دو صورت کردار کرد . می‌توان به آن ها ماهی داد و یا این که می‌توان به آنان ماهی‌گیری یاد داد . این کتاب برای دسته‌ی دوم درج شده شده‌است . یعنی شما اگر فراگیری ماهی‌گیری به مردمان را قبول دارید , کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند برای شماست و از خواندن آن لذت می برید . کیوساکی در این ضوابط کسب و کار را فراگیری می‌دهد . یا این که به عبارت دیگر می‌توان گفت قوانین پول را یاد میدهد . این که پول چطور می‌تواند برای شما کار نماید .

کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند

این کتاب در چهار فصل درج شده شده‌است :

چرا ثروتمندان ثروتمندتر می گردند
یادگرفتن مالی چه چیزی نیست
یادگرفتن مالی واقعی چیست؟
اقتصاد بی‌روح و ناخوشایند
کتاب چرا ثروتمندان ثروتمند تر می شوند و کتاب پدر پولدار , پدر بی‌پول بر این اساس نوشته شده شده‌است که مکتب و سیستم آموزش و رویش , دانش‌آموزان را برای معاش در آتی فراهم نمی کند . آموزش‌های مکتب بسیار قدیمی است و کسی با استفاده از آن ها نمی‌تواند در دنیای روز جاری که با‌گاز در حال تغییر و تحول است , زندگی سطح بالایی داشته باشد . و مهم‌تر از این مساله , این کتاب‌ها اشاره می‌نمایند که مکتب هیچ آموزشی در زمینه مالی ندارند . کارایی رابرت کیوساکی پر کردن این خلا است .

در صفحه های ابتدایی کتاب آمده است :

مدرسه در رابطه با پول چه آموزش‌هایی به شما داده است؟

جواب اکثریت افراد به‌این سوال این است : «آموزش چندانی نداده . » اگرهم چیزی یاد گرفته باشند به‌این صورت بودن است : «به مکتب برو , شغلی پیدا کن , پس‌انداز کن , منزل بخر , بدهی‌هایت را صاف کن و در بازار بورس , سرمایه‌گذاری بلندمدت بکن . » ممکن است این موردها در عصر صنعت , توصیه‌های مضاعف نیکی بوده باشند البته در عصر داده ها , توصیه‌هایی کهنه و منسوخ می‌باشند . ( چرا ثروتمندان ثروتمندتر میشوند – کاغذ ۱۴ )

نوشته های مشابه

معرفی کتاب هفت عادم مردمان موثر

مدیر جوان

کتاب شغل مورد علاقه  اثر آلن دوباتن

مدیر جوان

معرفی کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد

مدیر جوان

نظر خود را منتشر کنید