سفته دیجیتال
خانه » سفته دیجیتال به زودی ارائه می شود
اخبار اقتصادی کسب و کار

سفته دیجیتال به زودی ارائه می شود

سفته دیجیتال به زودی ارائه می شود

رئیس مرکز فناوری اطلاعات , از راه‌اندازی سفته دیجیتال و ارائه‌ی وام ها الکترونیکی در دوران جهش دیجیتالی جهان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا خبر بخشید .

علی عبداللهی , رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی در جلسه‌ی کمیسیون عالی تنظیم ضوابط مرکز ملی فضای مجازی جهت فعال سازی سفته دیجیتال و ارائه‌ی تسهیلات الکترونیکی , به موقعیت دشوار دنیا به‌دنبال همه‌گیری ویروس کرونا و ضرورت ارتقا خدمات‌رسانی الکترونیکی اشاره کرد و عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی به سمت کاهش مراجعات حضوری و تحقق دولت الکترونیک را مهم برشمرد .

به‌گفته‌ی مدیر مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و میزان دارایی و طبق مصوبه دولت و کمیته ملی مبارزه با کرونا , ارائه‌ی وام ها به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده درپی همه‌گیری ویروس کرونا در اولویت برنامه‌های شورای خوب فضای مجازی کشور است .

علی عبداللهی همینطور گزارشی در رابطه با روند و کارایی تخصیص سفته دیجیتال و در راستای آن ارائه‌ی وام ها در کمتر از ۲۴ ساعت در دست این جلسه قرار اعطا کرد . او در همین ارتباط به نیاز به احراز هویت برای ارائه‌ی وام ها به متقاضیان اشاره نمود , اما باتوجه‌به روند طولانی فرآیند مذکور در شرایط کنونی , ارائه‌ی سفته الکترونیکی را گزینه‌ی بهتری دانست .

عبداللهی بابیان این که سفته زیرمجموعه‌ی خزانه‌داری و همچنین دارنده حق تمبر سازمان امور مالیاتی است , تأکید کرد که انگیزه اول سفته‌ی الکترونیکی , ارائه‌ی وام ها به کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از کرونا است و درنهایت دراختیار باقی متقاضیان نیز قرار میگیرد .

او همچنین افزود که درحال‌حاضر این خدمت‌رسانی دراختیار بانک ملی قرار دارد ; البته تنها متعلق به بانک ملی نیست . عبدالهی تصریح کرد که تمام بانک‌ها می‌توانند خواهش خود را به راءس فناوری داده ها و توسعه هوشمند ارسال کنند تا بعداز بررسی زیرساخت‌های فنی آن‌ها , مشتمل بر اتصال صحیح و چگونگی انجام روند تخصیص و ابطال ورژن الکترونیکی سفته , این سرویس در اختیارشان قرار گیرد .

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و بسط اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد و دارایی , به موضوع احراز نام و نشان و امضای الکترونیکی این سفته دیجیتال اشاره نمود و افزود که‌این حساس , به تلاش دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات , وزارت ارتباطات و فناوری داده ها و وزارت صمت صورت گرفته است .

نوشته های مشابه

چرا استارت آپ ها در بورس ایران وارد شده اند؟

مدیر جوان

نقش اتاق بازرگانی در سپرده گذاری ها چیست؟

مدیر جوان

تصمیم گیری اهسته مدیران جدید راهکاری ابتدایی

مدیر جوان

نظر خود را منتشر کنید