ابرینو
خانه » ابرینو تا پایان مرداد به کار خود پایان می‌دهد
کسب و کار

ابرینو تا پایان مرداد به کار خود پایان می‌دهد

ابرینو تا پایان مرداد به کار خود پایان می‌دهد

مدیر عامل ابرینو گفت :تصمیمات ناگهانی رگولاتوری , قصور مراکز داده‌ی میزبان و تصمیمات یک‌سو‌یه‌ی اپراتورها , ازجمله مهم‌ترین دلایل بسته‌شدن استارتاپ دیگری در اکوسیستم استارتاپی کشور شد .

 

 

ابرینو , استارتاپی که در حوزه‌ی خدمات ابری فعالیت می کرد , فقط تا انتهای مردادماه , خدمات خویش را دردسترس کاربرانش قرار می دهد . ابرینو با سرویس‌دهی به بیش از ۲۴۰هزار کاربر , انتقال بیشتراز ۲۰ میلیون فایل و محافظت از صد ترابایت اطلاعات در حین ۷ سال فعالیت خویش , دلایلی نظیر تصمیمات ناگهانی رگولاتوری , قصور مراکز داده‌ی میزبان و تصمیمات یک‌طرفه‌ی اپراتورهای موبایل را ازجمله مهم ترین مواردی می داند که باعث پایان‌گرفتن خدمات آن شده‌است .

 

خداحافظی چلیوری از فضای استارتاپی

بعد از خداحافظی چیلیوری و چنگال از اکوسیستم استارتاپی کشور , به‌نظر می رسد مشکلات بر سر راه حیات استارتاپ‌‌ها بیشتر شده و کسب‌وکارهای نام‌آشنا هم همچون کسب‌وکارهای خرد درحال دست‌وپنجه‌نرم‌کردن با مشکلات بازاریابی , قانون‌گذاری‌های عجولانه و کمبود سرمایه میباشند .

 

ابرینو در بیانیه‌ای خبر از پایان فعالیت خویش داده و به کاربرانش هم اطلاع داده که تا پایان مردادماه می توانند از اطلاعات‌شان در فضای ابری نسخه‌ی پشتیبان تهیه نمایند و شماره حساب‌شان را نیز برای عودت وجوه طرح‌های فعال ثبت‌ نمایند .

 

اپراتور های همراه اول و ایرانسل به خوبی همکاری نمیکنند

بعداز همکاری‌های نصفه و نیمه‌ای که ابرینو با اپراتورهای همراه اول و ایرانسل صورت داد , با دخالت و قانون‌گذاری‌های سازمان تنظیم مقررات روبه‌رو شد که ادامه‌ی همیاری را برایش غیر ممکن می کرد . مثلا , یک مرتبه در زمان همیاری ابرینو با همراه اول , نگرانی رگولاتوری بابت دراختیارداشتن اطلاعات مردم به وسیله شرکتی خصوصی منجر به صرف ۶ ماه زمان برای کسب مجوزهای لازم شد که اپراتور مربوطه را نسبت به ادامه‌ی فعالیت سرد کرد . باری دیگر و این‌بار در زمان همیاری با ایرانسل , موج قطع‌کردن پیام‌های تبلیغاتی در طرح مبارزه با وس , به‌اشتباه , گریبان ابرینو را هم گرفت و خدمات‌دهی به مشترکانش را که با کسر مبلغی از قبض آن ها صورت می‌گرفت , با مشکل جدی مواجه کرد .

 

ابرینو

این اتفاقات درحالی رخ داد که جامعه هنوز عادت به استفاده از فضای ابری نداشت و همین‌گونه هم جذب مشتری بسیار سخت صورت می‌گرفت ; با ساخت موانع متعدد دولت نیز جمع کثیری از مشتریان ابرینو از دست رفتند .

 

مرکز ها داده‌ای که ابرینو بر بستر آن ها خدمت‌رسانی می‌کردند هم بنابه‌دلایلی , دو درجه باعث ازدست‌رفتن اطلاعات کاربران شدند . ابرینو صرفا با تلاش زیاد موفق شد تا داده ها کاربرانش را بازیابی نماید ولی اعتماد ازدست‌رفته درمیان کاربران , به زمان پیش از رخ‌دادن این حادثه هم بازنگشت .

 

پیش‌تر وزیر ارتباطات نیز خبر داده بود که براساس برآوردها و وضعیتی که شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده , شرکت‌های استارتاپی و فعال در حوزه‌ی فناوری داده ها , تنها سه ماه قدرت تاب‌آوری در احوال موجود را دارند . هم اکنون با گذشت چهار ماه از سال جدید , اثرهای فشار‌های وارد شده بر کسب‌وکارها رفته‌رفته نمایان میشود .

نوشته های مشابه

نکاتی راجع‌به موفقیت در کار

مدیر جوان

در دور کاری های طوفان مغزی چه فوایدی دارد؟

مدیر جوان

برای جذب برترین ها به مارک صاحبکار نیاز داریم؟

مدیر جوان

نظر خود را منتشر کنید